Зелений меморіал захисникам Батьківщини СЗШ №35

Зелений меморіал захисникам Батьківщини
СЗШ №35

За пропозицією вчителя біології Агафонової Ольги Яківни на території школи створений зелений пам’ятник захисникам Батьківщини - меморіал слави. На честь кожного розшуканого воїна 16 квітня 1977 року ми почали садити біля стін школи найкрасивіші дерева і квіти.

Хочеться вірити, що вони будуть вічно рости у дворі нашої школи. У зеленому меморіалі в листопаді 1979 року директор школи А.А. Прокопенко відкрив пам’ятні знаки на честь найвидатніших бійців і командирів 206ої стрілецької дивізії 24 пам’ятних знаки. З того дня тихіше ходять біля пам’ятних знаків діти, зупиняються дорослі.

У дворі нашої школи ростуть: чайно- гібридні троянди, калина Буль де Неж, бузок, слива японська, яйва, жасмин, гіндронгея, рододендрон, ялівець, барбарис, ліщина, обліпиха, горобина, вишня, яблуня, липа, магнолія, каштан, ялина, сосна, верба, горіх волоський, тополі, дуби, клени, берези.

У нашого меморіалу багато друзів. Це кожен співробітник Центрального ботанічного саду, до яких ми зверталися і хто допоміг нам словом і ділом. У їх числі заступник директора Центрального ботанічного саду кандидат біологічних наук Тетяна Михайлівна Черевенко, у якої у будь-який час можна отримати консультацію, допомогу і підтримку.

Більшість дерев і кущів нашого меморіалу – подарунок співробітників Центрального ботанічного саду.

Одне покоління учнів змінюється іншим, але Зелений Меморіал Слави на подвір’ї школи №35 завжди буде нагадувати про тих, хто віддав своє життя заради мирного неба для майбутніх поколінь. І зелені ялини на честь воїнів визволителів, і білокорі берізки на честь медперсоналу, і кущі калини на честь матерів завжди майорітимуть перед очима багатьох поколінь школа.