Музей бойової слави. СЗШ №35

Будівельники, споруджуючи школу, залишили після себе багато будівельного сміття. Всюдисущі учні знаходили серед нього деякі речі воєнного часу: стріляні гільзи, осколки снарядів та інше іржаве залізо. Все це вони несли до класів з запитанням: звідки воно могло тут з’явитись, чиє воно, радянське чи німецьке, і чиє конкретно. Звернулися до учителів. Пошукову роботу очолила учителька біології Агафонова Ольга Яківна. Із військового архіву з’ясували, що в 1941 році цю територію обороняла 206-та стрілецька дивізія. Почалися пошуки учасників оборони. Через газети, переписки, листи знайомих до знайомих було встановлено прізвища 251-го учасника оброни і членів дивізії. У 1978 році до Дня Перемоги із зібраного матеріалу з допомогою ветеранів дивізії було відкрито музей 206-ої стрілецької дивізії. На відкриття музею запросили учасників бойови дій. Понад 50 ветеранів 206-ої стрілецької дивізії приїхали з різних кінців Радянського Союзу, серед них: перший командир дивізії Горшков Сергій Ілліч – генерал-лейтенант, почесний громадянин міста Ростов-на-Дону; командуючий артилерією дивізії, генерал-лейтенант Лукашевич Георгій Георгійович; Герой Радянського Союзу Карабаєв Ельбай та інші поважні гості. Дехто з ветеранів у школі вперше зустрілися після війни. Зінаїда Сагалович через пошуковців школи знайшла свідків загибелі свого чоловіка, поета-лейтенанта Павла Вітмана, киянина, з яким вона востаннє бачилися 22 червня 1941 року. Відзначаючи 40 – річчя Перемоги, районне товариство охорони пам’ятників відкрило частину коштів на переобладнання експозиції музею. А з 1988 року музей набув сучасного вигляду.

На 16-ти стендах-вітринах розміщені експозиції, умовно поділені на:
1) оборона міста Києва;
2) друге формування двізії і участь у Воронезько-Касторненській операції (Сталінградська битва)
3) Корсунь-Шевченківська битва;
4) Ясько-Кишинівська операція;
5) Переможна хода Радянської Армії і завершення битви на озері Балатон;
6) Пошукова робота музею і патріотичне виховання

Під час підготовки до 60-ої річниці Великої Перемоги учні 8-х класів зібрали матеріали про ветеранів Великої Вітчизняної війни свого мікрорайону, а також зробили екскурсію в свої родини. З кожним роком сім’я ветеранів зменшується, але пам’ять про них буде жити вічно.