Шкільна форма

2017-06-30 1151

Загальні положення

На виконання Указу Президента України  № 417/96 від 12.06.96 р. «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти», постанови Кабінету Міністрів України № 1004 від 22.08.1996 р. «Про запровадження шкільної форми для учні середніх закладів освіти»,  Статуту школи, рішення педагогічної та батьківської конференції школи від 25.10.01 протокол №1,  в школі введена шкільна форма встановленого зразка для учнів 1-4-х класів та 5-11 класів.
1.1. В даному Положенні встановлюються визначення шкільної форми і порядок її носіння для учнів 1-4-х класів та 5-11 класів ЗНЗ №35.
1.2. Зразки моделей форми, які відповідають діловому стилю, погоджуються батьківською радою і адміністрацією школи.

Про необхідність  введення єдиної шкільної форми свідчить наступне:
• Указ Президента України «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти», постанови Кабінету Міністрів України № 1004 від 22.08.1996 р. «Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти»;
• строгий стиль одягу створює в школі ділову атмосферу, необхідну для знань;
• форма дисциплінує учня, мотивує навчальну діяльність;
• шкільна форма свідчить про приналежність до колективу школи – навчального закладу столиці в умовах інтеграції освіти України до європейського простору.

Мета даного рішення:

• Створення ділового стилю одягу учнів і робочої атмосфери під час навчального процесу;
  • Здійснення єдиних санітарно-гігієнічних норм;
  • Виховання в учнів естетичного смаку, культури одягу;
  • Формування відчуття корпоративної приналежності, поваги до традицій школи.

Правила носіння

2.1. Порядок носіння форми, встановлений даним Положенням, обов’язковий для учнів

1-4-х класів та 5-11 класів;

2.2.  Учні носять шкільну форму кожного дня протягом всього часу перебування у навчальному закладі.

Вимоги до шкільної  форми

3.1. Парадна форма:
- для юнаків – класичний діловий костюм;
- біла сорочка або гольф;
- краватка (до сорочки);
- темні туфлі;
- жилет або піджак вільного чи напівприталеного силуету довжиною до лінії стегна.
- для дівчат - класичний діловий костюм;
- спідниця середньої довжини без воланів, оборок тощо (5см вище або нижче колін) або брюки класичного стилю;
- біла класична блузка;
- темні туфлі або босоніжки із закритим носком.

3.2. Повсякденна форма:
- для юнаків – класичний діловий костюм;
- сорочка або гольф однотонні;
- краватка (до сорочки);
- взимку дозволяється безрукавка або светр однотонний під піджак темного кольору;
- темні туфлі.
- для дівчат - класичний діловий костюм;
- жилет або піджак вільного чи напівприталеного силуету довжиною до лінії стегна;
- спідниця середньої довжини без воланів, оборок тощо(5см вище або нижче колін) або брюки класичного стилю;
- однотонна класична блузка або гольф;
- темні туфлі або босоніжки із закритим носком.
Можливі будь-які комбінації вищезазначених предметів за умови дотримання кольору і ділового стилю одягу.

3.3. В школі забороняється носити:
• джинсовий одяг;
• декольтовані, надто яскраві, картаті, вкорочені блузки («топіки», футболки тощо), надто яскраві сорочки;
• дуже короткі та дуже довгі спідниці;
• вкорочені, стягуючі брюки, бриджі тощо;
• спортивний одяг та взуття(окрім занять фізкультури та спортивних змагань);
• одяг для літнього відпочинку;
• неформальну символіку і атрибутику.

Вимоги до зовнішнього вигляду

4.1. Одяг і взуття мають бути чистими і охайними.
4.2. Охайна ділова зачіска для дівчат, коротка стрижка для юнаків, волосся природного кольору.
4.3. Косметичний (стриманий) макіяж дозволяється тільки дівчатам 9-11 класів.
4.4. Згідно правил ділового етикету в якості доповнення до шкільної форми дівчатам дозволяється тільки один вид прикрас (наприклад, тільки сережки).
4.5. Носіння предметів пірсингу, татуаж у школі забороняється.

Порядок введення і механізм дотримання Указу  Президента України «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти», постанови Кабінету Міністрів України № 1004 від 22.08.1996 р. «Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти»

5.1. Дане Положення є додатком до Статуту школи і підлягає обов’язковому виконанню учнями і працівниками школи. За порушення даного Положення Статуту школи на учнів та їх батьків накладається дисциплінарна відповідальність.