Людина — вищий продукт земної
природи. Людина — найскладніша
і найтонша система. Але для того,
щоб насолоджуватись скарбами
природи, людина повинна бути
здоровою, сильною і розумною.

І.П. Павлов

Зараз, на початку двадцять першого сторіччя, ми вже, здається, знаємо роль людині у світі. Саме вона, знищивши природу, створила навколо себе «оточуюче середовище», саме вона поставила планету на край безодні своїми атомними безумствами; вона немовби загрожує усьому живому. І все ж, ми теж частина цієї природи.

Ми тримаємо і любимо домашніх тварин, ми готові віддати останні гроші, для того щоб нашим улюбленцям було зручно і смачно; ми розводимо квіти і саджаємо дерева; ми прикладаємо титанічні зусилля для того, щоб вижили види, що знаходяться на грані зникнення…

Людина і природа… Ці два поняття взаємопов’язані зараз, як ніколи. Людина не може жити без природи, без голосів птахів і весінньої повені, без яскравого теплого сонця і сумного осіннього падолисту… Навіть без таких найпростіших речей ми не можемо прожити, як хліб і вода. А це теж дає нам природа.

Людина і природа… Саме під таким гаслом пройшла декада природничих наук в середній загальноосвітній школі № 35 Святошинського району.

Заходи декади були сплановані, розроблені та обговорені на засіданні ШМО з метою повного висвітлення всіх предметів природничого циклу. Робота декади була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку учнів.

Під час проведення декади природничих наук відбувся конкурс стіннівок, переможцями якого стали : Оксінь Наталія (9-В) І місце;

Чигирин Софія (9-Б) ІІ місце;

Кухарчук Ірина (7-Б) ІІІ місце.

Відкрити дивовижний світ хімії учням 6-х класів допомогли одинадцятикласники разом з вчителем хімії Шапордою І.Є. , які продемонструвавши захоплюючі досліди з цього предмету.

Учні 7-х класів приймали участь у конкурсі- вікторині «Знавці планети Земля». Ведучою цього конкурсу була Макуха Н.Ф., вчитель географії. У різноманітних конкурсах, у розгадуванні анаграм, у відгадуванні ребусів, кросвордів, які поєднували в собі усі сторони природничих наук перемогла команда 7-Б класу(І місце), на ІІ місці – команда 7-А класу, на ІІІ місці – 7-В, на IV місці – 7-Г.

Вчитель хімії Шапорда П.А. провів уроки –презентації для учнів 7-х класів «Вода» та учнів 10-х класів «Корозія металів».

В рамках декади серед учнів 5-х класів відбувся конкурс малюнків і поробок «Природа навколо нас». Переможцями конкурсу малюнків стали:

І місце – Макаренко Каріна (5-Б);

Діханова Серафіма (5-В).

ІІ місце – Радченко Вероніка (5А);

Падалка Кіра (5-Б);

Зарубіна Юліана (5-Б).

ІІ місце – Горобець Майя (5-В);

Москаленко Вікторія (5-А);

Воронюк Олександра (5-Б).

Переможці з виготовлення поробок:

І місце – Павленко Дарина (5-В);

ІІ місце – Тараненко Роман (5-В);

ІІІ місце – Пархоменко Вікторія (5-Б).

Вчитель географії Тихонова Л.М., провела вікторину серед учнів 10-х класів «Найкращі знавці географії». Вікторина пройшла на високому рівні, учні показали свої знання та любов до географії. В результаті запеклої боротьби перемогу здобула команда учнів 10-А класу (І місце), ІІ місце – команда 10 - В класу, ІІІ місце посіла команда 10-Б класу.

Учні 9-х класів змагались в конкурсі на кращу презентацію «Економічні райони України». Переможцями стали учениці 9-А класу Балицька Вероніка і Кобилянська Юлія.

Учні 6-х класів мали змогу перевірити свої знання у біологічній подорожі «Лісові робінзони», яку підготувала вчитель біології Софієнко О.М. Метою заходу було поглибити знання учнів з біології, розвивати увагу, пам’ять і мислення учнів, відпрацьовувати вміння аналізувати та узагальнювати отримані на уроках знання. Місця розподілилися так:

І місце – команда 6-В класу;

ІІ місце – команда 6-Б класу;

ІІІ місце – команда 6- А класу.

Декада закінчилася участю учнів 3-7 класів у природничому інтерактивному конкурсі «Колосок».

Берегти природу значить берегти себе.

Фото: Людина – частина природи