«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани», – цей безсмертний вислів М.Т. Рильського відомий, напевно, кожному українцеві На сучасному етапі нагальною потребою є виховання у школярів активної громадянської позиції, рис патріотизму, релігійної та національної терпимості, що не можливо без поширення правових та історичних знань.

Згідно з планом роботи школи та з метою розвитку інтересу учнів до вивчення історії було проведено декаду історії з 21.09.2015 по 30.09.2015.

Декада історії розпочалася 21.09.2015р. з випуску учнями 7-11 класів тематичних історичних газет, присвячених 70 річниці закінчення ІІ світової війни, трагедії жертв Бабиного Яру, визволення Києва. Працівниками шкільної бібліотеки було організовано тематичні виставки до Дня партизанської слави та трагедії Бабиного Яру.

22.09.2015р.учні 11-А та 11-Б класів переглянули фільми про події ІІ світової війни на території України.

Також в рамках декади 23.09.15 та 24.09.15 учителем історії Маєвською Н.Л та учнями гуртка «Юний пошуковець» було проведено екскурсію до шкільного музею 206-ї стрілецької дивізії для учнів 5-7 класів.

З ініціативи учителя історії Шеремет Є.С. 23.09.15 учні 8, 9, 11 класів взяли участь у майстер-класі «Традиції європейського Відродження»

Під час проведення декади учитель історії Каран В.В. провів 22.09.15, 25.09.15 історичний альманах «70 річниця закінчення ІІ світової війни» для учнів 9-10 класів ,а також відкритий урок на тему «Національне відродження України к.19ст.»для учнів 9-А класу.

25.09.2015р.для учнів 6-А, 6-Б, 6-В, 6-Г класів учителями історії Маєвською Н.Л., Караном В.В, Шеремет Є.С. було організовано і проведено історичну вікторину «Люби і знай свій рідний край». Учні показали свої знання з історії України та історії Києва і за результатами вікторини отримали відповідно:

І місце - команда учнів 6-Б кл.;

ІІ місце - команда учнів 6-А кл.;

ІІІ місце - команда учнів 6-В та 6-Гкл.

На завершення декади для учнів 11-А та 11-Б класів учителем історії Маєвською Н.Л. та за підтримки класного керівника 11-А класу Дробінко О.В. було організовано та проведено 29.09.2015р. екскурсію до Бабиного Яру.

Кожна людина має своє коріння, гармонійно розвинену особистість не можна уявити без глибоко усвідомленого почуття національної гідності. Всі ми, вся наша велика шкільна родина живемо в історії, живемо історією своєї батьківщини, свого краю, свого роду. Людина лише тоді стає активним членом суспільства, коди досконало знає, хто вона, якого вона роду.

«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього»