Шановні батьки!

З 12 грудня 2018 року в школі  запроваджені запобіжні профілактичні заходи з недопущення захворювання на кір.

Адміністрація школи провела оперативну нараду педагогічного та технічного колективу. Медична сестра О.М. Папук ознайомила працівників з етіологією та епідеміологічними особливостями хвороби.

Оленою Миколаївною був проведений моніторинг учнів школи, які не пройшли вакцінацію і ревакцинацію. Батьків учнів повідомлено.

Випадків захворювання на кір у школі станом на 12 січня 2018 р. не виявлено.

Вакцина від кору в Києві є в достатній кількості, роботу кабінетів вакцинації в поліклінічних закладах буде продовжено, повідомив перший заступник голови Київської міськдержадміністрації Микола Поворозник.

"Вакцина є в достатній кількості. Я хочу наголосити, що це бельгійська вакцина "Пріорикс". Вакцинація здійснюватиметься в поліклінічних закладах, де обладнані кабінети вакцинації, а вони обладнані практично в усіх поліклініках", - сказав він на брифінгу в Києві в середу.

11 грудня 2018 року о 14:00 в актовому залі Святошинської РДА  відбулася розширена нарада представників районних закладів освіти, культури, соціального захисту населення, медичного обслуговування з питання захворюваності на кір серед дітей та молоді району.

Про ситуацію із захворюваності на кір серед мешканців району доповіла начальник управління охорони здоров’я Наталія Кришталь. Вона проінформувала присутніх про підвищену загрозу саме цього інфекційного захворювання й навела таку статистику: у місті Києві на цей день захворіло 54 дитини, у Святошинському районі – 4. Начальник управління охорони здоров’я наголосила на необхідності убезпечити від цього гострого висококонтагіозного вірусного захворювання дітей та молодь. Особливої уваги потребують діти, які перебувають у колективах, що підвищує ризик їх інфікування. Було запропоновано керівникам закладів освіти визначитися щодо кількості своїх вихованців, які бажають пройти вакцинацію/ревакцинацію проти кору. Також начальник управління охорони здоров’я повідомила про те, що в районі достатньо вакцини і для вакцинації, і для ревакцинації, і вона є безкоштовною для дітей до 18 років.

Для проведення щеплення необхідно звернутися до лікаря педіатра або сімейного лікаря( лікаря терапевта дільничного).

До відома присутніх було доведено, що в ЦПМСД району до ліквідації загрози захворювання на кір кабінети щеплень працюють без вихідних.

Як зазначила заступник голови Наталія Гусєва, за результатами засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА було прийнято рішення провести цю зустріч задля вжиття запобіжних, профілактичних заходів з метою недопущення епідемії кору в районі. У столиці не оголошено карантин, а запроваджено запобіжні, профілактичні заходи з метою недопущення епідемії кору попередньо строком на 21 день. У зв’язку з цим рекомендовано обмежити проведення спортивних і культурних масових заходів.

«Для недопущення погіршення епідеміологічної ситуації із захворюваності на кір у районі рекомендуємо керівникам закладів, які відвідують діти, ужити всіх необхідних профілактичних, протиепідемічних заходів, у тому числі здійснити перевірки дітей на наявність у них відповідних щеплень та провести з батьками дітей, що не пройшли вакцинацію, роз’яснювальні бесіди щодо потенційної загрози кору як для їх дітей, так і для оточуючих, попередити батьків таких дітей про недопустимість відвідування ними місць великого скупчення дітей», - повідомила Наталія Гусєва.

джерело: Святошинська РДА

Інформація: кір