06 лютого 2018 року колектив школи ділився своїм досвідом по реалізації нового Державного стандарту початкової школи в рамках семінару  «Особливості організації освітнього середовища в Новій українській  школі» з заступниками директорів з навчально-виховної роботи (початкова школа) та вчителями Святошинського району, які в 2018-19 н.р.  будуть працювати в 1-х класах за новим Державним стандартом початкової школи.

Начальник управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації Юрій Дубовецький звернув увагу присутніх на те, що в центрі експерименту, а з 2018-19 н.р. у всіх перших класах країни,  стає інтегроване навчання. За його словами, основним компонентом є новий зміст, який покликаний формувати в особистості необхідні для успішної самореалізації у суспільстві навички, так звані компетентності.

Компетентності  - це динамічна комбінація знань, умінь, цінностей, які визначають здатність особистості успішно вирішувати життєві проблеми, спроможність у подальшому навчатися та провадити професійну діяльність.

Нова українська школа вже півроку як у дії. 1 вересня 100 навчальних закладів України  відкрили для першокласників двері в так звані пілотні класи. Нова організація навчання, нові підручники, нові підходи та цінності. Нова українська школа передбачає три основні компоненти – це новий зміст освіти, нові методики навчання та нове освітнє середовище.

В створенні нового освітнього середовища пілотним школам допомагає держава. Учнів 1в,г класів забезпечено новими  одномісними партами, комп'ютерною  технікою  та  оргтехнікою. Проектори, ноутбуки та мультимедійні дошки завезені вже в грудні 2017 року у навчальні заклади району і на наступний 2018-19 н.р.

Юрій Олександрович наголосив, що  він буде сприяти  тому, щоб максимально забезпечити  1-ші класи (2018-2019 н.р.) необхідним обладнанням згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 13.07.2017 р. №1021.

Керівник навчального закладу Віталій Зорін звернув увагу присутніх  на те, що навчання за пілотним проектом побудоване на засадах “Нової української школи”. У центрі роботи стоїть дитина. Один із пріоритетів – навчання, яке приносить дітям задоволення. Дитина має почуватись у школі вільно.

Директор розповів про підготовчий етап впровадження експерименту:

1. липень 2017 р. - підготовчі курси  для заступника директора О. Пономаренко  та вчителів початкової школи –                          Т. Коваленко та Г. Олещинської;
  2. серпень 2017 р. та січень 2018 р. -  навчання вчителів англійської мови на семінарах - тренінгах в місті Біла Церква                      (О. Дем’яненко, О. Кобилинська, О. Григоренко);
  3. жовтень 2017 р. - участь  директора, заступника та вчителів - новаторів у Міжнародному семінарі «Нова українська школа – нові підходи до навчання і викладання», який відбувся у місті Києві.

Віталій Васильович  звернув увагу педагогів на механізм прийняття управлінського рішення при визначенні варіативної складової робочого плану початкової школи в пілотних класах.

Під керівництвом заступника директора з навчально-виховної роботи  Оксани Пономаренко з серпня 2017 року почалася кропітка робота по впровадженню експериментальної діяльності в 1-В,Г класах.

В рамках семінару вчителі – новатори Галина Олещинська та Тетяна Коваленко  провели майстер – класи з власного досвіду.

Галина Олещинська зробила акцент на ролі вчителя у формуванні позитивного психологічного освітнього середовища та познайомила колег з методикою проведення ранкових зустрічей на прикладі 1-В класу.

Вчитель – новатор Тетяна Коваленко детально розкрила роботу вчителя над темами тижня на прикладі 19 тижня Модельної навчальної програми «Я - мандрівник» в 1-Г класі.

Начальник відділу з питань загальної середньої освіти Людмила  Голованенко наголосила на дотриманні чинного законодавства з прийому до першого класу на 2018-19 н.р.  (наказ РУОМС "Про організаційні заходи щодо прийому дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти Святошинського району міста Києва у 2018 році" від 26.01.2018 № 34) та на завершенні навчального року (наказ МОН України № 1/9-66 «Про організоване завершення 2017/2018 н.р. та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти» від 31 січня 2018 року).

Людмила Миколаївна звернула увагу вчителів району, що 1 лютого на платформі EdEra стартувало навчання на обов’язковому «Онлайн-курсі для вчителів початкової школи», які навчатимуть учнів перших класів з вересня 2018 року.

В рамках проведення семінару було проведено анкетування педагогів Святошинського району: «Як добре Ви орієнтуєтесь в Концепції НУШ?».

Присутні ознайомилися з виставкою навчальних посібників Нової української школи та мали змогу зануритися в освітні середовище пілотних класів у навчальних кабінетах 1в,г класів, де їх радо зустріли і провели консультації вчителі – новатори.

Не конкуренція, а співпраця в педагогічних спільнотах – основа успіху під час проведення реформ.

Фото:Семінар «Особливості організації освітнього середовища в Новій українській школі» в СЗШ № 35