Уже традиційно у перші дні березня в нашій школі урочисто проходить тиждень української мови та літератури, приурочений до дня народження Т.Г. Шевченка.

Метою проведення тижня української мови та літератури є створення українського мовленнєвого середовища, що дозволить учням реалізувати знання, отримані на уроках української мови, в активному мовленнєвому спілкуванні; популяризація українського слова; розширення творчих можливостей учнів та виявлення обдарованих дітей.

Найрізноманітніші заходи тривали упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, і концертні програми, і просто змагання, а також класні години тощо. Учасники мали змогу поринути в багатий світ краси рідної української мови, взяти участь у конкурсах та вікторинах, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатного діяча нашого народу Т. Г. Шевченка.

Тиждень традиційно розпочався загальношкільним парадом вишиванок. Також було організовано виставку учнівських стіннівок, присвячених рідній мові та творчості діячів літератури: Т. Шевченка, Л. Українки, О. Гончара, В. Стуса та Л. Костенко.

До святкування долучилися і бібліотекарі  Лілія Бадах та  Світлана Копил, які організували виставку «Слався, Тарасе Великий».

А під керівництвом  вчителя  Галини Шарупи в  урочистій обстановці проведено конкурс читців поезій Великого Кобзаря серед учнів 9 – х  класів .

Журі визначило  переможців:

І місце - Крупський Є. (9- А клас);

ІІ місце - Поліщук Б. (9- А клас);

ІІІ місце  -  Субіна А.(9 - Г клас).

Наприкінці  конкурсу поезію Т. Шевченка «На вічну пам’ять Котляревському» читав переможець ІІ (районного) етапу  конкурсу читців поезій Т. Шевченка  Болтовський Олександр (9 - Г клас).

Яскравими заходами тижня були змагання для учнів 6 - х та 7 - х класів. А саме: лінгвістична гра «Як ми говоримо» для учнів 7- х класів (вчителі Тетяна Чигирин та Валентина Поліщук).

Переможці:

І місце -  7- А клас

ІІ місце – 7- В клас

ІІІ місце – 7 – Б клас

Мовознавча вікторина «Щасливий випадок» для учнів 6 - х класів (вчитель  Світлана Сергійчик). Справедливим журі було визначено переможців:

І місце -  6 - Б клас;

ІІ місце – 6 - В клас;

ІІІ місце – 6 - А клас.

Учні  10 - х класів разом із учителями  Наталією Солониною та   Діаною Мельниковою підготували урок – презентацію до 80 – ї річниці з дня народження  одного з найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників, Героя України Василя Стуса.

Учні  11- х класів разом із учителем  Наталією Шляховою провели урок – презентацію,  який був присвячений  100- річчю від дня народження українського письменника, літературного критика, громадського діяча, Героя України Олеся Гончара.

Фінальним акордом декади став виступ вчителів кафедри та учнів у  виставі за комедією  Євгена Кравченка «Сватання».

Усією шкільною спільнотою колектив вшанував  рідну мову, повагу  та любов до рідного слова та своєї землі.

Фото: Тиждень української мови в середній школі № 35